vko.37 // 14.9.2018

FC Lahden valmentaja vaihtuu ensi kaudella

FC Lahden valmentaja vaihtuu ensi kaudella

Kuva: Juha Tamminen

Viiden kauden mittaisen menestyksekkään ajanjakson jälkeen FC Lahti ja Toni Korkeakunnas ovat yhdessä päätyneet siihen, että tällä erää yhteistyö päättyy tähän kauteen.

"Token" aikana seura on selvinnyt kahdesti Eurooppaan, voittanut Veikkausliigan pronssia sekä Liigacupin. Myös seuran maajoukkuepelaajien määrä on vuosikausiin korkeimmalla tasollaan. Korkeakunnaksen kädenjälki näkyy myös menestyksekkäässä United-yhteistyöseuratoiminnassa. FC Lahti kiittää pitkäaikaista päävalmentajaansa hienosta työstä niin seuran edustusjoukkueen parissa kuin seuratoiminnan kehittämissä.

Kausi 2018 on jännittävimmässä vaiheessaan ja seuralla on yhä mahdollisuudet saavuttaa Eurooppa-paikka kolmannen kerran viiteen kauteen.